Kurumsal

Gökkar İnşaat’ın temelleri 1990 yılında atıldı. İkisi mimar biri Edebiyat Fakültesi mezunu girişimci 3 kardeş ilk önce Göktaş İnşaatı kurdular. Göktaş İnşaat sektöre mimari proje tasarımı ve inşaat malzemesi satarak başladı. 1997 yılında Göktaş İnşaat yerini Gökkar İnşaat’a bıraktı. Ve artık bu sektörde edindiği bilgi ve tecrübenin ışığında proje planlama ve yönetimine yöneldi.

Gökkar İnşaat sektöre sadece konut üretimi konusunda hizmet etmedi. Yıllar içinde eğitim binalarından sanayi tesislerine; otel binası proje ve inşasından eski eser restorasyonuna kadar sadece binaları kullananlar değil kentte yaşayan herkes için yaşanabilir bir kent yaratma misyonunu üstlendi. Gökkar İnşaat’ın, son yıllarda gerek deprem tehlikesi gerekse daha iyi yaşama ihtiyacı çerçevesinde gündeme gelen Kentsel Dönüşüm projelerinde de tüm gücüyle var olduğu yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdırifadesinde gizli.

Kurucular

İsmail Hakan Taşçı

1961 Çanakkale doğumlu İsmail Hakan Taşçı, Yıldız Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olmuş ve Yüksek Lisans’ ını da yine aynı Fakülte’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde 1991 yılında tamamlamıştır.

Evli, bir kız, üç erkek çocuk babasıdır.

Çalışma hayatına öğrencilik yıllarında başlamıştır. Tarihi eserler ve restorasyon özel ilgi alanıdır. İlk yıllarında mesleğinin değişik branşlarında var olmuş ve kendini geliştirmiştir.

Uygulama yaparken yöresel ustalıkları ve malzemeleri araştırmayı ve projelerinde konumlandırmayı, geleneğe saygı olarak görür ve sever.

Kentleşmenin hızlı gelişiminden dolayı mimarlığın kamu yararı gözetilerek yapılması gerekliliğini savunur.

İnsanın doğanın sahibi değil bir parçası olduğunu düşünür.

Mimarlığı öncelikli olarak doğanın biçimlendirilmesi ve nesnelerin fonksiyonlarının çözümü olarak görür.

Profesyonel hayatını gereklilik – yeterlilik dengesi üzerine kurmuştur. Projelerinin aşırılıktan uzak, insan ihtiyaçlarını gerektiği kadar karşılayan, modern ve işlevsel olmasını gözetir.

Erhan Taşçı

1962 doğumlu Erhan Taşcı, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Coğrafya Bölümü’nden 1986 yılında mezun olmuştur.

Evli ve iki çocuk babasıdır. Takımına gönülden bağlı bir Fenerbahçe taraftarı ve kongre üyesidir. Başta Fenerbahçe olmak üzere tüm takımların futbol, basketbol, voleybol başta olmak üzere, tüm branş karşılaşmalarını takip etmekten büyük keyif alır.
Bir gezgindir. Yeni yerler görmek, keşfetmek, lezzetlerini denemek en önde gelen hobilerindendir.

Sektöre girişi, iki kardeşinin mimar olmasıyla başlamıştır. İnşaat sektöründe hedefini, geniş kitlelere hitap eden modern, yaşanabilir, ekonomik mekânlar üretmek olarak belirlemiştir.

Volkan Taşçı

1968 Tunceli doğumlu Volkan Taşçı, Saint- Benoit Fransız lisesinden mezun olduktan sonra Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1991 yılında, yüksek lisans eğitimini ise École d’architecture de Montpellier’de 1993 yılında tamamlamıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mesleğe 1993 yılında başlamıştır.

Mimarlığı insan ihtiyaçlarına cevap veren yaşam alanları üretmek olarak gören, dünyadaki gelişmeleri yakından ve yerinden takip eden Volkan Taşçı, modern mimari çözümler ile yaşam alanları üretmektedir.

Volkan Taşçı şöyle diyor “Yaşamdan anladığım hep ileri bakmak, hep ileri gitmek, kendimi geliştirmek için çaba harcamak. Ancak o zaman daha iyiye ulaşmak mümkün. Bunu başarmak ise tutkulu ve disiplinli çalışmaktan geçiyor. Mekânları tasarlarken hep bu yolu izledim.”